Novinky

Jaký řemínek pro Apple Watch Ultra?

Apple Watch Ultra, představené 7. 9. 2022, jsou na výšku dlouhé 49 mm. Sedí v nich řemínky pro "ty větší Apple Watch". To znamená, že řemínky pro 42mm, 44mm a 45mm Apple Watch jsou kompatibilní s 49mm Apple Watch Ultra. Žádná speciální velikost řemínků není.

Apple Watch Series 8, SE a Ultra. Dostupnosti a ceny

Apple Watch Series 8

Předobjednávky od 7. 9. 2022
V prodeji od 16. 9. 2022
Ceny 41mm od 12 490 Kč, 45mm od 13 390 Kč

Apple Watch SE

Předobjednávky od 7. 9. 2022
V prodeji od 16. 9. 2022
Ceny 40mm od 7 690 Kč, 44mm od 8 590 Kč

Apple Watch Ultra

Předobjednávky od 7. 9. 2022
V prodeji od 23. 9. 2022
Ceny 49mm od 24 990 Kč

Apple Watch Series 8 řemínky. Budou velikosti sedět?

7. 9. 2022 představil Apple nové Apple Watch Series 8 spolu s novými Apple Watch SE a zcela novým modelem Apple Watch Ultra pro náročné sportovce.

Apple Watch Series 8 se od předchozí 7. generace tvarově nijak neliší, ani nemají nový konektor, takže stále platí, že napříč všemi generacemi jsou pouze 2 velkosti, "menší Apple Watch" (38, 40 a 41 mm) a "větší Apple Watch" (42, 44, 45 mm a nyní i 49mm Ultry). Řemínky budou všechny sedět tak jak jste zvyklí.

Uvedené hodnoty v milimetrech jsou rozměry hodinek na výšku, které se postupně zvyšovaly s tím jak rostl displej. Konektory zůstaly stejné, stále jsou pouze 2.

Sedmým rokem na trhu

Prodáváme již 7. rokem řemínky pro Apple Watch roztříděné do základních kategorií Silikonové řemínky (sportovní), Ocelové řemínky (milánské tahy atp.), Kožené řemínky (magnetické i s přezkou) a Tkané nylonové řemínky (provlékací na suchý zip atp.). Každou kategorii si nadále můžete filtrovat podle barvy, velikosti (Menší a Větší Apple Watch) nebo stylu. Řemínků máme na skladě přes 300 a objednávky odesíláme každý pracovní den. Navíc pravidelně přidáváme nové, tak se nezapomeňte přihlásit k odběru novinek (Lze i při dokončování objednávky).

Na mobilu najdete menu obchodu vpravo nahoře, tlačítko se čtyřmi vodorovnými čárkami.

Jak nastavit automatickou změnu ciferníku na Apple Watch

Změnu ciferníku na Apple Watch provedeme standardně posunutím ciferníku ve vodorovném směru od kraje displeje směrem k druhému okraji, ale změnu lze nastavit i automatizovaně na základě změny času, polohy i dalších událostí. V tomto návodu si ukážeme jak na to v závislosti na změně času.

Když je řeč o automatizaci u Apple produktů, mluvíme o Zkratkách.


1. Spusťte na iPhonu aplikaci Zkratky, na spodní liště přejděte na Automatizace a poté vpravo nahoře klikněte na +. Následně klikněte na Vytvořit osobní automatizaci.

zmena-ciferniku-apple-watch-1 zmena-ciferniku-apple-watch-2

 

2. V našem příkladu bude změnu ciferníku spouštět konkrétní čas, ale může to být třeba aktuální čas západu Slunce. Klikněte na Denní doba, nastavte čas a potvrďte Další.

zmena-ciferniku-apple-watch-3 zmena-ciferniku-apple-watch-4

 

3. Klikněte na Přidat akci, do vyhledávacího políčka klikněte a napište "Cifetnik". Klikněte na Nastavit ciferník

zmena-ciferniku-apple-watch-5 zmena-ciferniku-apple-watch-6

  

4. Konkrétní ciferník vyberete po kliknutí na trochu nenápadný text Ciferník. Zde se nachází seznam ciferníků, které jste si dříve vytvořili (nebo jen přidali z již Applem vytvořených) na Apple Watch nebo v aplikaci Watch na iPhonu. Potvrďte klinutím na Další v pravém horním rohu.

Na závěr doporučuji vypnout otázku, kterou byste museli změnu ciferníku potvrzovat na na iPhonu. Vpravo nahoře dokončete nastavení kliknutím na Hotovo.

zmena-ciferniku-apple-watch-7 zmena-ciferniku-apple-watch-8

 

Podobně můžete změn ciferníků nastavit kolik budete chtít s libovolnými spouštěcími akcemi.

Doporučený postup výběru řemínků

Dovolte nám stručně vám doporučit postup nákupu řemínků.

  1. Nejdříve si z menu vyberte jestli chcete prohlížet všechny řemínky, nebo zvlášť silikonové, ocelové, kožené, nebo tkané nylonové.
  2. Ve filtrech (Mezi sekcí Nejprodávanější a samotným výpisem řemínků) si označte velikost požadovaných řemínků. Tím eliminujete možný omyl při výběru. Velikosti jsou pouze 2 pro všechny generace Apple Watch. Větší (42 a 44 mm) a menší (38 a 40 mm) - podrobněji zde. Ženy mají častěji menší a muži větší, ale není to žádným pravidlem.
  3. V dalším kroku můžete, opět ve filtrech, zvolit preferovanou barvu. Řemínky s více barvami se vám zobrazí při filtrování více barev. Například bíločerný při zaškrtnutí bílé, ale také při zaškrtnutí černé. 
  4. Dále můžete filtrovat podle stylu. Styl je další designový prvek, který významně definuje určitou skupinu řemínků. Například "Navlékací", nebo "S magnetickým upínáním".
Jak správně zapínat řemínky hodinek nejen pro Apple Watch

Všechny řemínky ke všem hodinkám by se měly upínat mírně volně. Zápěstí totiž v určitých situacích mění svůj obvod. Například při cvičení, kdy svaly získávají na objemu, a větším ohybu v zápěstí může být řemínek vystaven nepřiměřeně velkému tahu. Dobrá pomůcka je, že byste mezi vnitřní část zápěstí a řemínek měli dokázat strčit prst. Řemínek by určitě neměl škrtit.

Apple Watch a velikosti řemínků. Pasují řemínky na Apple Watch Series 5?

Ano. Apple Watch Series 5 (Platí i pro Series 6) prodává Apple ve stejných velikostech jako Apple Watch Series 4, tedy 40 mm a 44 mm. Ve skutečnosti je udávaný rozměr 40 mm a 44 mm výška hodinek. Šířky konektorů jsou stejné od první generace hodinek, proto sedí všechny řemínky na všechny Apple Watch. Jediné čeho je potřeba se držet je, jestli máte menší variantu (38 mm a 40 mm), nebo větší variantu (42 mm a 44 mm).

U Apple Watch Series 7 se nic nemění i když jsou o milimetr vyšší. Kompatibilita zůstává zachována. Stále existují pouze řemínky pro menší a větší Apple Watch.

Stránka 1 z 2 - 15 položek celkem