Jak nastavit automatickou změnu ciferníku na Apple Watch

Změnu ciferníku na Apple Watch provedeme standardně posunutím ciferníku ve vodorovném směru od kraje displeje směrem k druhému okraji, ale změnu lze nastavit i automatizovaně na základě změny času, polohy i dalších událostí. V tomto návodu si ukážeme jak na to v závislosti na změně času.

Když je řeč o automatizaci u Apple produktů, mluvíme o Zkratkách.


1. Spusťte na iPhonu aplikaci Zkratky, na spodní liště přejděte na Automatizace a poté vpravo nahoře klikněte na +. Následně klikněte na Vytvořit osobní automatizaci.

zmena-ciferniku-apple-watch-1 zmena-ciferniku-apple-watch-2

 

2. V našem příkladu bude změnu ciferníku spouštět konkrétní čas, ale může to být třeba aktuální čas západu Slunce. Klikněte na Denní doba, nastavte čas a potvrďte Další.

zmena-ciferniku-apple-watch-3 zmena-ciferniku-apple-watch-4

 

3. Klikněte na Přidat akci, do vyhledávacího políčka klikněte a napište "Cifetnik". Klikněte na Nastavit ciferník

zmena-ciferniku-apple-watch-5 zmena-ciferniku-apple-watch-6

  

4. Konkrétní ciferník vyberete po kliknutí na trochu nenápadný text Ciferník. Zde se nachází seznam ciferníků, které jste si dříve vytvořili (nebo jen přidali z již Applem vytvořených) na Apple Watch nebo v aplikaci Watch na iPhonu. Potvrďte klinutím na Další v pravém horním rohu.

Na závěr doporučuji vypnout otázku, kterou byste museli změnu ciferníku potvrzovat na na iPhonu. Vpravo nahoře dokončete nastavení kliknutím na Hotovo.

zmena-ciferniku-apple-watch-7 zmena-ciferniku-apple-watch-8

 

Podobně můžete změn ciferníků nastavit kolik budete chtít s libovolnými spouštěcími akcemi.